Реймс смаза Аячо

снимка: stade-de-reims.com

Реймс спечели с 4:1 у дома срещу Аячо в мач от 19-ия кръг във френското първенство. Гаетан Шарбоние даде аванс от две попадения в полза на домакините с хубави удари в 59-ата и 62-ата минута.

Израелският нападател Елиран Атар покачи на 3:0 десет минути след втория гол на Шарбоние. Едуардо намали с глава изоставането на Аячо четвърт час преди края, но Реймс възстанови аванса си от три гола чрез нападателя Флойд Аите, който се разписа в 78-ата минута на срещата.

В класирането в Лига 1 тимът на Реймс е на седма позиция с актив от 29 точки. Аячо се намира на последното 20-о място с едва девет точки и няма победа от близо три месеца.

В друга среща от кръга Сошо спечели с 2:1 у дома срещу Рен. Седрик Бакамбу се разписа на два пъти за победителите. В 18-ата минута от дузпа нападателят откри резултата в полза на домакините, а 20 минути преди края се възползва от асистенция на Венсан Ногейра и донесе успеха за Сошо.

Между двете попадения на Бакамбу халфът Роман Алесандрини се разписа от дузпа за Рен в края на първото полувреме.

Треньорът на домакините Ерве Ренар постигна първа победа начело на Сошо, след като беше назначен на поста на 7 октомври, заменяйки Ерик Ели. Сошо е на 19-о място в Лига 1, докато Рен е на 15-ата позиция в класирането, информира БТА.