Рен се доближи на две точки от лидера Монако

С два гола на Фуед Кадир Рен се наложи над Аячо с 2:0 в среща от шестия кръг на футболното първенство на Франция.

Кадир, който играе в тима под наем от Олимпик Марсилия, бе точен в 13-а и 16-а минута. И за двете попадения му асистира Жан Макун.

Рен постигна трети успех за сезона. Тимът е на пето място в класирането с 11 точки, на две точки зад лидера Монако, който по-късно днес гостува на шампиона Пари Сен Жермен.

Лил се изкачи на шеста позиция с 10 точки, след като спечели с 2:0 гостуването си на Сошо. Нолан Ру вкара и двете попадения за гостите в 34-а и 37-а минута. Сошо остава на дъното в класиране с едва две точки от началото на сезона.

Евиан Тонон Гаяр губеше с 0:2 от гостуващия Монпелие, но стигна до 2:2. Монпелие откри резултата чрез Виктор Монтано в 37-а минута, а Реми Кабела направи 2:0 в началото на второто полувреме.

Домакините стигнаха до точката с попадения на Даниел Вас и на сенегалеца Моду Сугу съответно в 74-а и 77-а минута. Евиан е на девето място в класирането с 8 точки, а Монпелие на 13-а позиция със 7 точки.

Останалите две срещи от събота завършиха наравно. Бастия и Олимпик Марсилия направиха 0:0, а Реймс и Гинган - 1:1, информира БТА.