Рен изхвърли Марсилия от Купата на Франция

снимка: om.net

Лидерът в Лига 1 Олимпик (Марсилия) напусна турнира за Купата на Лигата на Франция, отстъпвайки с 1:2 при гостуването си на Рен в мач от 1/16-финалите.

Гостите от Южна Франция пуснаха на терена основно резерви, но въпреки това излязоха напред в резултата в 19-ата минута чрез Миши Бацуаи. Норвежецът Андерс Конрадсен изравни в 60-ата минута за бретанците с глава след центриране от свободен удар.

Победата дойде в 90-ата чрез Филип Хосинер, който се разписа с нещо подобно на задна ножица. Австрийският нападател използва удар на Шейк Мбенге и отклони топката във вратата на Брис Самба.

Двата отбора останаха с десет души заради червени картони на Пол Джордж Нтеп от състава на домакините и Брис Джа Джедже от Марсилия, които се сдърпаха в 64-ата минута.

Така Рен нанесе второ поражение на лидера в Лига 1 в рамките на четири дни, след като през уикенда те отстъпиха на Лион в първенството, припомня БТА.

Метц елиминира Ница в друга среща от този етап на турнира след 3:3 в редовното време и продълженията и 2:3 при дузпите.

Гостите от Лотарингия поведоха с 3:0 до 17-ата минута, но още преди края на първото полувреме южняците намалиха до 2:3.

Крайното 3:3 фиксира аржентинският нападател Дарио Цвитанич от дузпа в 88-ата минута, а при наказателните удари домакините изпуснаха три пъти, включително и Цвитанич.