Рен елиминира Валансиен след 8:7

снимка: ligue1.com

Рен елиминира Валансиен с 8:7 след изпълнение на дузпи на  1/32-финал в турнира за купата на Франция.

Двата отбора  завършиха 1:1 в редовното време и бяха единствените от Лига 1,  които се изправиха един срещу друг във вчерашната програма на  турнира.

Рен, два пъти носител на трофея и финалист през 2009-а  година, се намира в доста по-добро състояние в момента, докато  Валансиен е в зоната на изпадащите на първенството, но не се  даде лесно.

Жюлиен Пере откри резултата от дузпа за домакините в 61-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Марко да Силва. В 74-ата Матийо Досеви изравни след грешка на вратаря на  бретанците Беноа Костил, който опита да върне топката на свой  съотборник. Но само 6 минути след това Жан-Амел Кана-Бийк тресна горната греда на вратата на гостите.

При наказателните удари в 9-ото завъртане решителният  пропуск за гостите направи Марко да Силва, за когото определено  това не беше най-успешната нощ.

Сошо нямаше никакви проблеми с шестодивизионния Бресюр и без никакви проблеми го срази с 3:0 с два гола на Папа Демба  Камара. Друг елитен тим- Тулуза, се промъкна напред с голяма  доза късмет.

Футболистите от Югозапада отстраниха  четвъртодивизионния Роморантен с 2:1 с победен гол на Мартин  Брайтуайт в 91-ата минута. Само пет по-рано обаче домакините  бяха изравнили за 1:1 чрез Одрик Ленор.

След вчерашната победа на Изьор от 4 лига над Лориен, още  един състав от това ниво продължава напред. Това е Шасле Мон  д'Ор, който елиминира след изпълнение на дузпи Истр от втора  дивизия.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а при  наказателните удари аматьорите триумфираха с 3:2. Останалите срещи са днес, а в тях има и доста сблъсъци между отбори от Лига 1.

Това са Нант- Ница, Бастия- Евиан Тонон Гаяр, Марсилия- Реймс. Пари Пари Сен Жермен гостува на Брест от Лига  2, а Монако на третодивизионния Олимпик (Ван). 5-кратният  притежател на трофея Лион има най-лесната задача- визита на Ла  Сюз сюр Сартр от 6-а дивизия, информира БТА.