Рекордна поредна победа за Ювентус, но Наполи остава лидер (ВИДЕО)

Ювентус подобри собствения си клубен рекорд с 13-ата си поредна победа в Серия А, но въпреки това остава на втора позиция в класирането, след като по същото време и Наполи постигна успех в междинния 23-ти кръг на Калчото.

„Старата госпожа“ се наложи с 1:0 в домакинството си на Дженоа, докато Наполи срази с 2:0 Лацио на „Олимпико“ в, поне на пръв поглед, най-интригуващия сблъсък от сряда вечер.

След получилите се резултати Наполи събра 53 точки (седма поредна победа за „партенопеите“) и запази аванса си от 2 пункта на върха пред Ювентус, който наистина няма спирачки в момента на Апенините.

За разлика от предишните им два двубоя – 3:0 над Интер и 4:0 над Киево – този път „бианконерите“ не предложиха чак такова шоу на привържениците си, но ги зарадваха с победата.

30-ата минута активизиралият се напоследък Хуан Куадрадо затвърди впечатлението, че навлиза в добра форма, като предизвика автогол на Де Майо, с който Ювентус поведе в резултата. Освен попадението, домакините имаха само още един удар в очертанията на вратата преди почивката.

В добавеното време на срещата Симоне Дзадза си изпусна нервите и направи ненужно груб фаул, с който си изкара директен червен картон, но това не повлия на крайния резултат.

All Goals HD - Juventus 1 - 0 Genoa - 03-02-2016by Football--Live

Наполи пък се възползва от силни минути между 24-ата и 27-ата, за да удари на два пъти Лацио и на практка да си осигури повече от комфортен аванс преди почивката на „Олимпико“.

Гонсало Игуаин откри резултата в 24-ата минута с 23-ия си гол от началото на сезона, като затвърди превъзходството си не само при голмайсторите в Серия А, но и в класирацията за Златната обувка на Европа. (За сравнение, миналогодишните носители на приза за най-добър голмайстор в Италия Мауро Икарди от Интер и Лука Тони от Верона завършиха сезона с по 22 попадения)

В 27-ата минута Хосе Кайехон покачи на 2:0 след подаване на Лоренцо Инсинье, за когото това бе 10-ата асистенция от началото на кампанията. Италианският национал стана първият футболист от топ 10 първенствата на Европа, който има поне 10 гола и 10 асистенции от началото на сезона.

Lazio 0-2 Napoliby arcturusmedia33