Рефер от Пловдив закла "бистришките тигри" срещу Локо (Пд)

Локомотив Пд би с 3:0 като гост Витоша в Бистрица при чудесни условия за игра в селото край София. Успехът бе трудно изкован и крайният резултат определено лъже за случилото се на терена. Съдийска аванта и късмет донесоха 3 точки на пловдивчани, които никак не убедиха с игра срещу един от прогресиращите от миналия сезон отбори в дивизията.

През първата част Локо опита да установи контрол върху мача и да владее по-трайно топката. В по-голяма част от времето това се случи, но момчетата на Бруно Акрапович често грешаха в лесни ситуации и не успяха да стигнат до нито едно чисто положение. Витоша контраатакуваше опасно, Стивън Езе посточнно предизвикваше смут с нескопосани отигравания.

Малко след 30-ата минута дойде най-дискусионният момент, който даде огромно предимство за пловдивчани. Реферът от Пловдив Георги Кабаков даде директен червен картон на Милчев от домакините. Той спря играч на Локо, излизащ сам срещу вратаря. Секунди преди това обаче съдията подмина очеизваден фаул на Димитър Илиев, който всъщност даде извеждашия пас, след който се стигна до нарушението. По-късно Кабаков също подпря съгражданите си като не даде дузпа за Витоша.

През втората част домакините логично се затвориха в своята полочина в опит да затрудняват акциите на Локомотив. Натискът на "смърфовете" обаче даде резултат в 66-ата минута. Анте Аралица подаде към Буна, който не прояви егоизъм и подаде на намиращия се в по-чиста позиция Един Бахтич. Новият играч на Локо излъга опонент и от упор опъна мрежата на "бистришките тигри".

После Локо безумно се върна в защита и допусна Витоша да тресне гредата в 80-ата минута чрез Четин садула за ужас на около 25 души агитка от Пловдив.

Малко след това Локо реши всичко. В 83-ата минута резервата Ален Ожболт подаде към Митко Илиев, който настигна кълбото току пред голлинията и лесно отбеляза. Самият Ожболт оформи крайния резултат срещу обезверените вече домакини в 90-ата минута, след като излъга стража и на празна врата нямаше как да сгреши.

Така Локомотив събра 35 точки и е на осмо място след края на редовния сезон. В плейофите "черно-белитеЮ ще са в група със Славия, Септември и Дунав. Витоша пък ще бъде в поток с Етър, Ботев Враца и Верея.