Реализатор номер 1 в НХЛ счупи крак

Тампа Бей Лайтнинг регистрира едва второто си поражение в последните 9 мача от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като допусна загуба с 0:3 в гостуването си на финалиста за Купа „Стенли“ от миналата година Бостън Бруинс.

Не това обаче бе големият проблем за отбора от Флорида – техният ас Стивън Стамкос счупи крака си и бе изнесен на носилка 7 минути преди края на втората третина. Канадският център е ключова фигура в състава на „светкавиците“, като в мача с Бостън прекрати серия от 6 мача, в които неизменно бележи поне по 1 гол.

4043258

Стамкос може да отсъства до края на годината, а дори и да пропусне Зимните Олимпийски игри в Сочи през 2014-та. Той е счупил големия си пищял (тибия) и ще трябва да се подложи на операция, за да може да започне процеса по възстановяване.

Той е реализатор номер 1 в НХЛ до момента през сезона, като има 14 попадения – колкото Александър Стийн от Сейнт Луис Блус, а също така е водач в класацията по точки (голове и асистенции) с 23, какъвто е активът на суперзвездата на Лигата и Питсбърг Пингуинс Сидни Кросби, който също е канадец.

4043261

Стамкос участва в съприкосновение с бранителя на Бостън Дъги Хамилтън, като в резултат на него ударил десния си крак в лявата греда на вратата.

Патрис Бержерон откри резултата в полза на Бостън в 17-ата минута на втората третина с 6-ия си гол от началото на редовния сезон. Даниел Пали направи 2:0 само 20 секунди по-късно, а в 19-ата минута на последната част Джером Игинла оформи крайното 3:0 на празна врата.

4043260

Въпреки загубата Тампа Бей продължава да бъде лидер в Атлантическата дивизия и в Източната конференция с 24 точки от 17 мача (12 успеха и 5 поражения), докато Бостън вече е втори в дивизията и конференцията с 23 пункта (11-5-1).