Реал Сосиедад потопи "жълтата подводница" със спорен гол

снимка: marca.com

Отборът на Реал Сосиедад се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания, след като се нaложи с минималното 1:0 в срещата реванш с Виляреал на “Ел Мадригал”.

Първият двубой между двата тима бе приключил при нулево реми и така баските продължават напред в надпреварата, благодарение на това попадение, при това, отбелязано на чужд терен.

Любопитното е, че това бе трети мач между двата отбора в рамките на няколко дни, като за последно Реал и Виляреал се срещнаха в понеделник отново на "Мадригал", но тогава "жълтата подводница" разгроми гостите с 5:1.

Голът, който класира Сосиедад сред последните осем в турнира падна в 32-ата минута и бе дело на Хавиер Рос, който направи добавка след изстрел на Хавиер Прието.

При попадението останаха сериозни съмнения за засада, но главният съдия Едуардо Иглесиас остана безмълвен и то беше зачетено.

Футболистите на Виляреал не се отказаха и до края на мача дадоха всичко от себе си, но им липсваше и спортен шанс. Техен гол бе отменен заради засада след 65 минути игра, а в 74’ домакините получиха правото да изпълнят дузпа, също доста спорна, но Жереми Пербе опропасти всичко с удар над вратата.

Така Реал Сосиедад се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Расинг Сантандер.