Реал Сосиедад погна място в Шампионска лига

Реал Сосиедад победи Атлетик Билбао с 3:1 като гост в баското дерби от испанското първенство.

Със спечелените три точки Сосиедад се изравни с Валенсия на петото място и получи реален шанс да атакува четвъртата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионска лига.

Атлетик Билбао поведе на своя "Сан Мамес" в 30-а минута с гол от воле на Ибай Гомес, но гостите успяха да обърнат мача.

Антоан Грисман изравни в 34-а минута, а след почивката Сосиедад стигна до победата. Иманол Агирече даде преднина на Сосиедад в 67-а минута след груба грешка на вратаря на Билбао, а Карлос Вела затвърди успеха на гостите с попадение в 76-а минута.

"Отдавна не сме побеждавали на този стадион. Не очаквахме да сме на тази позиция в класирането по това време на сезона, но ще направим всичко възможно да се класираме за Европа, каза капитанът на Сосиедад Шаби Прието.