Реал смачка ЦСКА, шампионът взе първа победа в Евролигата

снимка: euroleague.net

Реал (Мадрид) наказа ЦСКА (Москва) в дербито на кръга в Евролигата. Пред собствена публика испанският тим се наложи над руския си съперник с 82:69 точки. Играчите на Пабло Ласо бяха по-добри във всеки един елемент и водеха в резултата през цялото време.

Още през първото полувреме Реал се оттегли за почивка с 12 точки аванс, но след паузата московчани заиграха по-добре. Преди решителните 10 минути ЦСКА намали пасива си на само 3 точки. Въпреки това, "Кралския клуб" показа железни нерви и се вдигна отново в последната четвърт, за да спечели с 13 точки разлика.

Най-резултатен за успеха бе Антъни Рандълф 16 точки. Лука Дончич отново изигра много силен мач, като отбеляза 14 точки и овладя 6 борби. За ЦСКА Москва Уил Клайбърн отбеляза 15.

Шампионът Фенербахче записа първа победа през новия сезон в най-елитната баскетболна надпревара на Стария континент. Тимът на Желко Обрадович спечели като гост на Армани Олимпия Милано с 92:86. Двубоят бе изключително оспорван, а победителят бе определен след продължение.

Костас Слукас отбеляза 17 точки и добави 9 борби за успеха. За домакините Амат М'Бае и Дайрис Бертанс вкараха по 16.