Реал се извиси на второ място, Атлетико абдикира (ВИДЕО)

Реал Мадрид се изкачи на второ място в класирането в Примера дивисион кръг преди края, след като постигна 11-та поредна победа в шампионата, надделявайки с 3:2 на стадион „Сантяго Бернабеу“ срещу Валенсия.

„Белия балет“ осъзнаваше значимостта на срещата, защото борбата за титлата навлезе в кулминационния си момент именно в заключителната част от сезона. Благодарение на победата Реал Мадрид събра 87 точки и изпревари Атлетико – другият финалист в Шампионска лига – който изненадващо загуби с 1:2 визитата си на последния Леванте и остана с 85 пункта, като вече няма шансове за златото.

Кристиано Роналдо с фантастичен удар пред дъгата на наказателното поле откри резултата за Реал срещу Валенсия, а в 42-ата Карим Бензема отбеляза странен гол, който можеше да не бъде признат заради засада на французина малко преди да нанесе решителния изстрел в мрежата.

Родриго намали на 2:1 в 55-ата, но само 4 минути по-късно Роналдо с второто си попадение в срещата върна комфортния аванс на Реал Мадрид в резултата. Гомес се разписа за 3:2 в 81-ата минута, само че 120 секунди по-късно Родриго бе изгонен директно за неспортсменска проява и лиши Валенсия от шансове да се бори поне за равенство до края.

Real Madrid vs Valencia 3-2 All Goals and...by lubomir-mitev

По същото време Барселона смаза Еспаньол с 5:0 и остана на върха в класирането, а Атлетико (Мадрид) сензационно се провали при визитата си на последния и вече изпаднал Леванте.

Фернандо Торес даде аванс още във втората минута на отбора на Диего Симеоне, но Касадеус в 30-ата и Джузепе Роси в 90-ата минута се погрижиха „дюшекчиите“ да загубят шансове за титлата и да се фокусират само върху финала в Шампионска лига до края на сезона.

Levante vs Atletico Madrid 2-1 All Goals...by try-akatsuki