Реал пак страда в Ла Лига, но Кристиано измъкна победата (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) продължава неубедителното си представяне в Примера Дивисион, макар да спечели с 2:1 като гост на Ейбар в двубой от 28-ия кръг. Кристиано Роналдо изведе "Кралския клуб" напред в резултата, а Иван Рамис изравни за баските. "Белия балет" трябваше да чака до 84-ата минута, когато португалската суперзвезда измъкна успеха с втория си гол в мача и общо 18-и този сезон в Ла Лига.

Гостите поведоха в 34-ата минута, когато Лука Модрич пусна гениален пас към Роналдо, той спринтира, овладя топката и прониза стража на Ейбар за 1:0. Последваха добри минути за баските, но Кейлор Навас бе господар под рамката на вратата.

В 42-ата Кристиано можеше да отбележи втори гол, но Марко Дмитрович показа рефлекс и отрази изстрела му.

След почивката Ейбар натисна и успя да изравни в 50-ата минута. Педро Леон центрира от корнер, а Иван Рамис се извиси над отбраната на гостите и прониза Навас за 1:1. Баските натиснаха още повече и макар Роналдо да имаше още една стопроцентова ситуация за отбелязване на гол, домакините създадоха по-чисти положения.

Те не се възползваха от тях, а за сметка на това Карвахал намери с брилянтно центриране Кристиано в 84-ата минута и той заби кълбото в мрежата на Дмитрович за 2:1, като фиксира крайния резултат.

Така Реал продължава да е трети в Ла Лига с 57 точки, а Ейбар е 8-и с 39 пункта.