Реал Мадрид срази Лас Палмас в тренировъчно темпо (ВИДЕО)

С минимален разход на енергия и без да демонстрира голям процент от потенциала си Реал Мадрид почти на ходом спечели с 3:1 домакинството си на новака Лас Палмас на стадион „Сантяго Бернабеу“ в среща от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Рафаел Бенитес направи три ротации в състава си спрямо предишния впечатляващ успех с 3:1 като гост на Селта, но отново не даде шанс за изява на Матео Ковачич или право на почивка на Тони Кроос, който е участвал във всички мачове досега през сезона и бе сменен едва в 87-ата минута.

Предвид протоколния характер на срещата, треньорът на Реал очаквано реши да съхрани силите на Карим Бензема и Хамес Родригес, които са близо до пълно възстановяане от контузиите си, но не попаднаха в групата за двубоя.

Иско откри резултата още в 4-ата минута след пас на Карлос Касемиро, а в 14-ата не пропусна да се разпише и Кристиано Роналдо, получил изгоден пас от Марсело. Ернан върна надеждите на Лас Палмас за достойно представяне в срещата с гол в 38-ата минута за 2:1, но Хесе Родригес в 43-ата възстанови аванса от две попадения на „белия балет“.

Лас Палмас бе 30-ият отбор, срещу който Роналдо бележи в Ла Лига, откакто се присъедини към Реал, с което попълни колекцията си от отбелязани попадения срещу всеки опонент, срещу когото се е изправял с бялата фланелка.

Така Реал Мадрид без да блести, но и без да допуска изненада, събра 24 точки и поне временно оглавява еднолично класирането в Примера дивисион. Барселона е на три точки от „кралския клуб“ и в събота от 21:30 часа може да го изравни по актив, ако спечели визитата си на Хетафе.

Real Madrid 3-1 Las Palmas HD - Full Spanish...by zidanekrisz