Реал Мадрид смаза третодивизионен клуб за Купата

Реал Мадрид удължи клубния си рекорд за поредни победи, след като закова 17-та последователна, разгромявайки с 5:0 12-ия в Сегунда дивисион Б Корнея на стадион „Сантяго Бернабеу“ в среща реванш от 1/16-финалите в турнира за Купата на краля.

С общ резултат 9:1 по убедителен начин „белия балет“ оправда очакванията и се класира за осминафиналите, където най-вероятно ще се изправи срещу градския си съперник и действащ шампион на Испания Атлетико (Мадрид). „Дюшекчиите“ играят утре от 21 часа първия си мач от 1/16-финалната фаза като гости на Л'ьоспиталет.

Старши-треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти направи девет промени в стартовия състав спрямо победата над Малага с 2:1 през уикенда в Примера дивисион. Единствено Иско и Хамес Родригес от титулярите срещу андалусците получиха шанс за изява и срещу Корнея. В 57-ата минута публиката на „Бернабеу“ аплодира бурно завърналия се след 258-дневно лечение на контузия Хесе Родригес, който влезе на мястото на Сами Кедира.

В 16-ата минута резултатът бе открит от Хамес Родригес, който бе точен само секунди след като гостите от Корнея пропуснаха дузпа. „Белия балет“ организира контраатака и Иско с отличен пас между двама противникови защитници изведе Хамес на стрелкова позиция. Колумбийската звезда технично прехвърли вратаря за 1:0.

4126674

В 31-ата минута Хамес върна жеста на Иско и на свой ред го изведе сам срещу вратаря с подаване през средата. Испанският национал с прекрасен завършващ удар удвои аванса на домакините на 2:0.

В 34-ата минута Иско пробва да отправи нов пас между няколко човека в наказателното поле, като топката не бе изчистена по най-добрия начин. На границата на пеналтерията я пое Хамес, след което с отличен изстрел по земя я прати в мрежата на Корнея за трети път – 3:0.

В 60-ата минута Борха Лопес по най-злощастния начин си отбеляза автогол, след като Арбелоа центрира в наказателното поле и Хавиер Ернандес изстреля топката в напречната греда, тя се отби от крака на Лопес и мина голлинията – 4:0.

В 77-ата минута Хесе Родригес ознаменува дългоочакваното си завръщане с гол за крайното 5:0, след като получи топката в пеналтерията от Иско и с прецизен шут я прати в долния ляв ъгъл.