Реал Мадрид си изкара яда на Ейбар (ВИДЕО)

Реал Мадрид изкара яда си от загубата срещу Волфсбург в Шампионска лига с разгромна победа 4:0 над Ейбар на стадион „Сантяго Бернабеу“ в мач от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион.

„Белия балет“ бе безупречен през първата част и наниза цели четири попадения на безпомощните си гости, за да обезсмисли второто полувреме и да го превърне единствено в досадно задължение.

Хамес Родригес откри резултата в 5-ата минута, а в 18-ата Лукас се възползва от подаване на Кристиано Роналдо. Самият португалец се разписа за 3:0 секунди по-късно, а в 39-ата Хесе Родригес – отново след асистенция на Роналдо – фискира крайното 4:0.

След почивката Зинедин Зидан пусна в игра Матео Ковачич, Данило и Майорал, за да им даде шанс за изява с среща без никакво напрежение и да даде почивка на Касемиро, Даниел Карвахал и Хесе, които играха през седмицата срещу Волфсбург.

Реал Мадрид събра 72 точки и временно се изкачи на второ място в класирането, но Атлетико е със 70 и може да си върне подгласническата позиция, ако спечели визитата си на Еспаньол по-късно в събота.