Реал Мадрид се възползва от издънката на Барселона (ВИДЕО)

Лидерът в Примера Дивисион Реал Мадрид се възползва от вчерашната грешна стъпка на Барселона срещу Малага, след като днес "лос меренгес" спечелиха с 2:0 визитата си на Елче и отново дръпнаха на 4 точки пред каталунския гранд.

Карим Бензема и Кристиано Роналдо бяха точни за "кралския клуб" след почивката, като през първата част столичани пропуснаха няколко добри възможности за откриване на резултата. Лоша игра в защита на домакините при първия гол и фантастичен гол с глава на Кристиано обаче наклониха везните в полза на Реал.

Така Реал Мадрид записа победа №20 за сезона, като европейският шампион събра актив от 60 точки на сметката си. Вторият Барселона има 56, докато шампионът Атлетико е трети с 53. Кристиано Роналдо пък е вече на само попадение от своя гол №30 в Примера за сезона. Елче остава на 17-а позиция в елита с 23 спечелени точки до момента.

Карло Анчелоти заложи на новото попълнение Лукас Силва сред титулярите, докато Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл очаквано стартираха в атака. Тони Кроос и Иско също получиха титулярни места в средата на терена, а Дани Карвахал, Пепе, Рафаел Варан и Марсело стартираха в отбрана пред капитана Икер Касияс.

Джонатас и Фаджир започнаха в предни позиции за Елче, Аарон Нигес и Виктор Родригес стартираха на двата фланга. Адриан и Пашалич оформиха двойка вътрешни халфове. Бившият футболист на Левски Гари Родригес стартира двубоя от резервната скамейка и влезе в игра след почивката.

Първата част в Елче завърши без попадения, макар и шансове за такива да не липсваха. Още в 5’ гредата помогна на домакините, след като Кристиано Роналдо получи подаване от Бензема и преодоля Титон, но топката срещна един от страничните стълбове зад вратаря.

В 9’ стражът на Елче трябваше да осъществява двойно спасяване. Първо Титон спаси изстрел на Бензема, а след това го стори и при добавката на Роналдо.

Именно Кристиано сътвори и най-големия пропуск през първата част на двубоя. Португалецът просто трябваше да засече прецизното центриране на Гарет Бейл, но вместо това “седмицата” направи нетипичен за него пропуск, подлагайки лошо крак на пътя на топката.

В 41’ и попадение на Реал Мадрид бе отменено по спорен начин. Бензема получи добър пас от Бейл и вкара с добър завършващ удар, но страничният рефер развя флага.

След почивката обаче всичко си дойде на местата, а Реал Мадрид съумя да материализира превъзходството си на терена.

В 56’ Карим Бензема откри резултата, не и без грешка в защита на домакините. Ломбан изчисти едно центриране в тялото на Титон, а кълбото се озова право в краката на Бензема, който на празна врата реализира един от най-лесните си голове за сезона - 0:1.

В 69’ “лос меренгес” успяха и да удвоят, а Кристиано Роналдо най-сетне стигна до своя гол. Носителят на Златната топка отново демонстрира уменията си при игра с глава и засече центриране на Иско, удвоявайки преднината на “кралския клуб” - 0:2. За португалеца това бе 29-и гол в Примера от началото на сезона и 38-и във всички турнири.

До края на срещата до нови попадения в някоя от двете врати не се стигна, а Реал Мадрид спокойно доигра двубоя, възползвайки се от солидния си аванс от две попадения.