Реал Мадрид се отърси от напрежението с победа (ВИДЕО)

Европейският и световен клубен шампион Реал Мадрид сложи край на серията от три поредни мача без успех и две последователни поражения на всички фронтове, след като спечели с 2:0 домакинството си на Леванте в последния неделен двубой от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион.

С два гола на Гарет Бейл още през първото полувреме „белия балет“ наложи преимущество и не бе трудно да стигне до крайния успех. Отборът на Карло Анчелоти събра 64 точки и се доближи на 1 до лидера Барселона в седмицата преди дългоочакваното „Ел Класико“, което ще отговори до голяма степен на въпроса кой от двата колоса е по-достоен да стане шампион.

След равенството 1:1 с Виляреал на „Сантяго Бернабеу“ и разочароващите поражения от Атлетик (Билбао) с 0:1 в първенството и 3:4 от Шалке в Шампионска лига, Реал Мадрид приличаше повече на себе си срещу Леванте.

В състава на „кралския клуб“ се завърнаха Серхио Рамос и Лука Модрич, като Анчелоти реши да остави на пейката Тони Кроос и да заложи на хърватина, Иско и Лукас Силва в халфовата линия. Триото Бейл, Кристиано Роналдо и Карим Бензема този път се оказа доста по-ефективно и ефикасно, а в защита Рамос поднови партньорството си с Пепе, докато на двата бека (пред вратаря Клаудио Браво) оперираха Марсело и Даниел Карвахал.

Модрич още с първия си мач след контузията доказа ключовата си значимост в изграждането на атаките. В 18-ата минута той изведе Бензема отдясно в наказателното поле и френският нападател центрира на далечна греда, където Роналдо със задна ножица пробва да съкрати изоставането си в класацията на голмайсторите от Лионел Меси.

Топката бе изчистена от голлинията, но играчите на Леванте не успяха да я отдалечат от вратата си и след кратък карамбол тя попадна на десния крак на Бейл, който от въздуха я оплете в мрежата за 1:0.

Goal Gareth Bale - Real Madrid 1-0 Levante...by Bayeo

В 40-ата минута Бензема отново проби отдясно и върна хитро назад за Роналдо, чийто диагонален шут от десетина метра рикошира в крака на Бейл и се озова във вратата на гостите. Имаше известна несигурност около името на голмайстора, но на стадиона и на телевизионните екрани бе изписано името на Бейл.

Goal Gareth Bale - Real Madrid 2-0 Levante...by Bayeo

Роналдо остава с 30 гола, след като не можа да се разпише, като изостава с 2 от Меси, отбелязал и двете попадения при победата на Барселона над Ейбар вчера.