Реал Мадрид разгроми Депортиво за трофея "Тереса Ерера"

снимка: realmadrid.com

Отборът на Реал Мадрид спечели за девети път в историята си трофея "Тереса Ерера" след победи с 4:0 домакина Депортиво Ла Коруня в приятелски мач.

На вратата на гостите се завърна националът Икер Касияс, който загуби титулярното си място през миналия сезон след контузия.

Възпитаниците на Карло Анчелоти решиха мача на "Риасор" срещу втородивизионния си съперник още в първите 16 минути с три бързи попадения.

Кака откри резултата в шестата минута след асистенция на Кристиано Роналдо, който заради двубоя отказа да присъства на церемонията по връчването на приза за Футболист номер 1 в Европа за миналия сезон. Роналдо остана трети на Стария континент след победителя Франк Рибери и Лионел Меси, припомня БТА.

Алваро Мората удвои в 12-ата минута след размяна на пасове с Марсело, а четири минути по-късно Каземиро направи резултата класически, след като засече подаване на Иско от корнер.

Пет минути преди края Кака с втория си гол оформи успеха след отлична асистенция на Хесе Родригес.