Реал Мадрид разби Севиля в мач с две изпуснати дузпи

Реал Мадрид зарадва феновете си с поредната изразителна домакинска победа, макар тя да не възражда по някакъв начин шансовете на „белия балет“ за преследване на титлата. Тимът на Зинедин Зидан смаза с 4:0 Севиля в двубой, в който и двата тима пропуснаха дузпа, но това не се отрази негативно на броя на головете.

Карим Бензема откри резултата още в шестата минута след пас на Гарет Бейл, а в 27-ата Кевин Гамейро пропусна да се разпише от бялата точка. В 58-ата Роналдо на свой ред не можа да реализира дузпа, но се реваншира шест по-късно с попадение за 2:0.

Бензема върна жеста на Гарет Бейл и му подаде за гол за 3:0 в 66-ата минута, докато Хесе Родригес в 86-ата фиксира крайното 4:0. Така Реал Мадрид се възползва от грешките на Барселона и Атлетико (Мадрид) по-рано в 30-ия кръг.

„Кралския клуб“ вече има 66 точки на третото място, а Атлетико е с 67, а Барселона остава значително напред на върха със 76. Севиля е шести с 48 пункта.