Реал (Мадрид) превзе "Фернандо Торес"

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) започна с победа участието си в турнира за Купата на краля. Испанският шампион надделя трудно над третодивизионния Фуенлабрада с 2:0 като гост в 1/16-финал от надпреварата. Двата гола за "Кралския клуб" паднаха след дузпи, реализирани от Марко Асенсио и Лукас Васкес. В края на двубоя и двата тима останаха с човек по-малко на терена след изгонването на Пако Кандела от домакините и Хесус Вайехо от столичния гранд.

Интересното е, че двубоят се игра на стадион "Фернандо Торес" в предградието на Мадрид. Именно там е роден испанският нападател и е най-известният местен жител.

В 63-ата минута Марко Асенсио отбеляза 11-метров наказателен удар след нарушение в пеналта срещу младия десен бек Ашраф Хакими. В 80-ата пък Лукас Васкес удвои преднината на тима на Зинедин Зидан след точен удар от бялата точка заради нарушение срещу Тео Ернандес. Пако Кандела го извърши и видя червения цвят на картона, като същото важи и за бранителя на гостите Хесус Вайехо. В последната минута той направи груб фаул и няма да запомни с добро дебюта си за Реал, след като бе изгонен.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е на 29 ноември, но едва ли някой вярва в шансовете на Фуенлабрада да отстрани световния футболен колос.