Реал Мадрид отговори на предизвикателството на Барселона и започна с победа

Реал Мадрид победи Кордоба с 2:0 на "Сантяго Бернабеу" в първия си мач от новия сезон в Примера Дивисион.

Попаденията за "кралския клуб" бяха дело на Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Френският национал се разписа с глава в 30-а минута, а голът на успокоението за мадридчани падна едва в 90-а минута. Роналдо се разписа след шут от дистанция и по този начин увенча с попадение своя мач номер 250 с екипа на Реал Мадрид.

Въпреки че през по-голямата част на двубоя авансът на домакините бе скромен, те бяха по-добрият тим и заслужиха успеха. Кордоба също имаше своите шансове, най-вече чрез Майк Хавенаар, но японският национал не успя да се разпише в официалния си дебют за тима от Андалусия.

Наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти заложи на новите попълнения Тони Кроос и Хамес Родригес в халфовата линия. На вратата отново бе Икер Касияс, Гарет Бейл, Кристиано Роналдо и Карим Бензема поведоха атаката на "белия балет". За разлика от мача за Суперкупата на Испания с Атлетико (Мадрид) в петък, сега на пейката остана Шаби Алонсо, а Даниел Карвахал отстъпи мястото си на Алваро Арбелоа.

В състава на Кордоба личеше името на японския национал Майк Хавенаар, който дойде от Витес и е едно от най-интересните трансферни попадения на новаците в елита.

4109646

В реда на нещата срещата започна с домакински натиск на "белия балет". В седмата минута дойдоха и първите по-интересни ситуации пред двете врати. Първо Кристиано Роналдо бе побутнат в пеналта от Хосе Анхел Креспо и претендира за фаул, какъвто не бе отсъден.

В ответната атака Хосе Мария Лопес се отличи със силен пробив. В крайна сметка топката му бе избута, но отиде в краката на Майк Хавенар, който стреля, но в аут.

Именно японският национал не в основата на всичко по-интересно пред вратата на Икер Касияс, но въпреки не лошите изяви на играчите на Кордоба, по-добрият тим бе този на домакините.

Логично в 30-а минута резултатът най-после бе открит. Автор на попадението стана Карим Бензема, който засече с глава перфектно центриране на Тони Кроос от ъглов удар, топката докосна гредата и не остави шансове на вратаря на Кордоба Хуан Карлос.

4109647

Освен гола на Бензема Роналдо и Хамес Родригес имаха възможности да удвоят, но не сполучиха. Най-чистото положение за тима от Андалусия пък се откри в самия край на полувремето, когато Хавенар бе изпуснат след центриране от корнер, но не намери очертанията на вратата.

Кордоба започна солидно втората част и успя да осъществи по-голям контрол над топката. Хавенаар получи нов шанс за гол малко след подновяването на играта, но Серхио Рамос успя да го блокира. За раздвижването на играта на гостите помогна и влизането в игра на дошлият от Валенсия Феде Картабия.

Постепенно мадридчани обаче си върнаха инициативата и опитаха да сторят всичко по силите си, за да вкарат втори гол, който да им позволи да свалят напрежението от крехката си преднина. в 60-а минута Хамес Родригес стреля опасно, но Хуан Карлос прояви своята класа и запази резултата непроменен.

4109648

В 70-а минута трибуните на "Бернабеу" за миг заглъхнаха, след като Франсиско Хименес опъна мрежата зад Касияс, след като довкара шут на Фидел, спасен от вратаря на Реал. Попадението обаче бе отменено заради засада, а решението се оказа правилно.

Европейските клубни шампиони така и не успяваха да стигнат до гол, а в 87-а минута и те изпитаха горчивината на отмененото попадение. Автор на гола стана Роналдо, но той беше в положение на засада при паса на Лука Модрич.

Само три минути по-късно обаче Роналдо ликуваше. Иско отне една топка в центъра на терена и намери португалеца, който напредна няколко крачки и шутира от дистанция по безмилостен начин, за да направи резултата 2:0.