Реал Мадрид и Манчестър Сити на 1/2-финал в Шампионска лига

Отборите на Реал Мадрид и Манчестър Сити се класираха за полуфиналите на Шампионска лига, след като записаха победи в реваншите от 1/4-финалната фаза над Волфсбург и ПСЖ съответно.

На „Сантяго Бернабеу“ Кралският клуб трябваше да заличава изоставане от 2 гола от първата среща с „вълците“ и го направи още в началото на двубоя, благодарение на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който се разписа в 16-та и 17-та минута. След почивката двубоят бе равностоен и изглеждаше сякаш ще се стигне до продължения, но в 77-та минута Роналдо вкара трети гол от свободен удар, възползвайки се от грешка на стената, построена от Диего Беналио. По този начин тимът на Зинедин Зидан спечели с общ резултат 3:2 и продължава на полуфиналите.

Сред най-добрите 4 в Европа ще дебютира Манчестър Сити, след като победи ПСЖ с 1:0 на реванша на „Етихад“. Парижани се представиха безлично през цялата среща, въпреки че се нуждаеха от гол след равенството 2:2 в първия мач, докато „гражданите“ стояха стабилно и заслужиха успеха си. През първата част най-интересният момент дойде в 30-та минута, когато Серхио Агуеро пропусна дузпа, но домакините все пак стигнаха до гол в 76-та минута, когато Кевин де Бройне се разписа с прецизен изстрел от далечно разстояние. Така Манчестър Сити спечели двубоя с общ резултат 3:2 и ще чака да научи своя съперник за полуфиналите.