Реал М живна в пещерата на "прилепите"

Реал Мадрид се посъвзе в Ла Лига и успя да постигне хубава победа в тежко гостуване. "Кралете" разбиха с 4:1 хита на сезона Валенсия. В пещерата на "прилепите" - стадион "Местая" гостите се чувстваха удобно и това бе материализирано.

мадридчани почнаха добре мача и в 15-ата минута получиха право да излъпнят дузпа за нарушение срещу Кристиано Роналдо. Зад топката застана португалецът, който не остави шансове на противниковия страж и даде преднина за тима си.

В следващите минути и двата отбора имаха няколко добри възможности за попадения, които обаче не бяха оползотворени. Така се стигна до 37-ата минута, когато Бензема бе изблъскан в гръб в наказателното поле на Валенсия и съдията не се поколеба да свири втора дузпа за Реал. С нейно изпълнение се нагърби отново Роналдо и резултатът стана 2:0 за "кралете". Това беше 120 дузпа за португалеца в цялата му кариера, като от тях едва 19 са изпуснати.

Валенсия започна по-силно втората част и логично в 58-ата минута стигна до гол. Точен с глава след центриране от корнер бе Санти Мина.

"Прилепите" се втурнаха напред в търсене на изравнителен гол и имаха няколко супер шанса, но вместо това бяха попарени в 84-ата минута. Точен с изстрел в близкия ъгъл на вратата бе Марсело. Пет минути по-късно Тони Кроос оформи крайното 4:1 с удар от границата на наказателното поле на домакините.

Във временното класиране Реал е 4-и с 38 точки, докато Валенсия заема 3-ото място с 40 и мач повече.