Реал клати супер рекорд на Барса след пердах над Гранада (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) разнебити клетия тим на Гранада като домакин с 5:0 в мач от 17 кръг на Примера дивисион.

Двубоят на "Бернабеу" беше решен още в първия половин час, когато тимът на Зинедин Зидан вкара четири гола. Иско откри резултата в 12-ата минута с удар от наказателното поле, а осем минути по-късно Карим Бензема удвои, но останаха съмнения за засада.

4162827

В 27-ата минута Кристиано Роналдо се разписа с глава след центриране на Марсело, а в 31-ата Иско от границата на вратарското поле засече ниско центриране на Лука Модрич. 12 минути след почивката Каземиро оформи крайния резултат, след като беше оставен непокрит на далечната греда след центриране на Хамес Родригес от фаул отдясно.

Така Реал (Мадрид) записа 39-и пореден мач без загуба и изравни рекорда на Барселона. С днешния си успех „белият балет“ събра актив от 40 точки и има аванс от шест пред каталунците, които утре гостуват на Виляреал. Гранада е на предпоследното 19-о място с едва девет точки. Реал ще подобри рекорда на Барса, ако не загуби реванша за Купата на краля срещу Севиля другата седмица.

Преди срещата Кристиано Роналдо показа завоюваната от него 4-та Златна топка и обра овациите на фенове и съотборници.