Реал и Кристиано с рекорди след голеада в Севиля (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) изигра поредния си голов спектакъл и надви Бетис с 5:3 на "Бенито Виямарин" в двубой от 24-ия кръг на Примера дивисион. Гръмката победа на тима на Зинедин Зидан накара статистиците отново да разтварят книгата с рекорди и да ги обновят.

"Белия балет" стана първият тим в историята на Ла Лига, отбелязал над 6000 гола. Марко Асенсио донесе тази чест на "кралете", след като поведе тима си с 3:2 в 59-ата минута.

Кристиано Роналдо, който се разписа за 4:2 в 65-ата минута, също е близо до върха на друга класация - по изиграни мачове с отбелязан гол. За него това беше 264-и двубой с екипа на Реал, в който се е разписвал поне веднъж. Така той се изравни с лидера до този момент - легендата Раул. Роналдо е част от Реал от 2009 година насам и е отбелязал 431 гола в 423 срещи.

Иначе Марко Асенсио вкара още едно попадение, а в листата на голмайсторите влязоха още Карим Бензема и Серхио Рамос. Начо си вкара автогол, а Аиса Манди и Серхио Леон отбелязаха другите попадения на сметката на домакините.