Разочарование за шампиона Григор Димитров в Акапулко

Защитаващият титлата си Григор Димитров допусна ранна загуба на турнира в Акапулко, след като тази нощ българинът отстъпи в три сета пред 169-ия в света американец Райън Харисън - 5-7 6-4 0-6.

До този момент Харисън нямаше нито един спечелен сет от два изиграни двубоя срещу хасковлията, но именно срещу Димитров американецът записа и първа победа над тенисист от Топ 20 в кариерата си.

Така Григор Димитров се прости с амбицията си да защитава шампионския си трофей от 2014 година, който спечели и след успех над Анди Мъри по пътя към титлата.

Още в първата част Григор допусна сериозен брой непредизвикани грешки от ракетата си - 19, а при аванс от 5-4 допусна пробив и изравняване на резултата. Последваха нови два гейма на сметката на американеца, който и в крайна сметка спечели първата част с резултат 5-7.

Във втория сет българинът успя да се окопити и дръпна с пробив за 3-1 в своя полза, а при 5-4 вече сервираше за спечелване на частта и възстановяване на равенството. Този път ръката на Димитров не трепна, а хасковлията не остави шансове на Харисън и прати срещата в решаващ трети сет.

Именно третата част обаче се оказа истински кошмар за българския тенисист, който отнесе т.нар. "геврек" или иначе казано - загубен сет на нула.

Гришо разсеяно решителната част и с нова комбинация от двойна и непредизвикана грешка подсигури брейкпойнт на Харисън. А после изкара форхенд в аут, с което подпечата пробива за 0-2 гейма. Григор просто не можеше да намери очертанията на корта в тези минути и процентът на първия му начален удар беше 25! Харисън крачеше стабилно към победата и проби още веднъж за 4-0. Българинът дори не записа почетен гейм и сдаде титла с 0-6.