Разгромна победа за ЦСКА в контролата с Вихрен

Отборът на ЦСКА постигна категорична победа с 5:1 над Вихрен (Сандански) в контрола играна днес на стадион "Българска армия" в София.

Още в 5-тата минута столичният тим излезе напред в резултата, след като Преслав Йорданов получи добър пас по десния фланг и подаде към Александър Александров, който от близко се разписа за 1:0. След още пет минути "червените" вече водеха с 2:0, като този път точен бе Йордан Йоданов, който се възползва от добро центриране от корнер и с глава удвои аванса на тима си.

До края на първата част 31-кратните шампиони на България вече водеха с 4:1, като Йорданов вкара за 3:0 след прекрасен фалцов удар в 15,тата минута, а в 21-вата и Станислав Маламов записа името си сред голмайсторите след асистенция на Ангел Грънчов.

Секунди преди края на първите 45 минути Даниел Пехливанов бе съборен в наказателното поле на ЦСКА и това позволи на гостите да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Ласков.

След почивката "червените" отново подхванаха наказателната си акция и в 52-рата минута Момчил Цветанов с прецизен прехвърлящ удар направи 5:1.

До края на срещата столичани можеха да направят победата си още по-изразителна, но в крайна сметка срещата завърши при резултат 5:1.

Отборът на ЦСКА излезе в състав Стоян Колев, Божидар Чорбаджийски, Александър Бранеков, Милен Кикарин, Ангел Грънчов, Борис Галчев, Йордан Йорданов, Александър Александров, Самир Аясс, Станислав Маламов, Преслав Йорданов

Резерви за "червените" бяха Господинов, Райчев, Антов, Иванов, Цветков, Узунов, Цветанов, Божилов, Хазуров