Разгеле ! Бихме с 2:0 Азербайджан пред едва 300 мъченици

Отборът на България завърши квалификациите за Европейското първенство във Франция през 2016 с победа, след като се наложи с 2:0 над Азербайджан на стадион "Васил Левски" в София. Срещата изгледаха едва около 300 зрители, които се престрашиха да студуват заради командата на Ивайло Петев. Попаденията за "лъвовете" бяха дело на Михаил Александров и Димитър Рангелов, като и двамата се разписаха с глава.

След този успех завършваме 4-ти в свойта група, а азерите се задоволиха с 5-та позиция.

Българите започнаха настойчиво и след три минути игра се стигна до първия изстрел. Ивелин Попов опита късмета си от далечна дистанция, но кълбото премина в страни от вратата.

До 15-та минута "лъвовете" бяха по-добрият тим на националния стадион, но без да организират реална голова възможност пред вратата на азерите. След точно четвърт час игра капитанът на Берое Иво Иванов получи първия жълт картон в срещата.

Добрата игра на България даде резултат след точно 20 минути на терена. Георги Миланов атакува добре по десния фланг и спечели корнер. При центрирането на близката греда Михаил Александров изпревари защитата на гостите и с глава засече подаването за 1:0, което е и първият му гол с националната фланелка.

В края на първата част България позволи на гостите да разиграват и това доведе до опасе удар на Амиргюлиев, на когото бе позволено спокойно да навлезе в половината ни, но за радост на Божидар Митрев, топката не попадна в очертанията на вратата.

Втората част започна по-добре за гостите, които владееха в повечето време топката, но в 56-та минута след добра акция на Живко Миланов по дясното крило доведе до центриране в наказателното поле, където най-съобразителен бе Димитър Рангелов, който с глава заби топката в мрежата за 2:0.

В 72-рата минута гостите стигнаха до най-чистото си положение, но Митрев показа добър рефлекс и изби топката, коята щеше да влети в мрежата му след изстрел на Гурбанов.

До края на срещата двата тима доиграваха мача помежду си, като пред двете врати не бе организирана голова атака.

Двата тима нямат шанс да се класират нито за финалите, нито за баражите, като единственото, което им остава е да решат кой ще заеме 4-та позиция в предварителната група.

За момента тази позиция е запазена за играчите на Ивайло Петев, които имат в актива си 8 точки, а днешният опонент на "лъвовете" е с 6.

Петев е направил пет промени в състава си. На вратата ще започне Божидар Митрев, Живко Миланов, Иво Иванов, Александър Александров и Йордан Минев ще са пред стража на нашите. Христо Златински и Светослав Дяков ще бъдат в центъра на терена, а Михаил Александров, Георги Миланов и Димитър Рангелов ще оказват подкрепа на Ивелин Попов.

За гостите на терена ще излезнат Агаев, Медведев, Абишов, Садигов, Мирзабеков, Гарайев, Назаров, Амиргюлиев, Измаилов, Гурбанов, Джафаров