Разбиха носа на Меси, но Барса би! Аякс изпусна Юве

Защитникът на Манчестър Юн Крис Смолинг разби носа на звездата на Барселона Лео Меси в 28-та минута и това бе най-големия успех, който Червените дяволи постигнаха на своя Олд Трафорд в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига. Каталунците надиграха домакините с 1:0 и дишат по-спокойно преди реванша на Ноу Камп. Гениалният аржентинец доигра мача и като цяло Юнайтед се справи с него, но не и с Барселона.

Меси бе изведен зад отбраната, центрира към Суарес, който отклони с глава, топката се удари в Люк Шоу и влезе в мрежата. Първоначално реферът отмени попадението поради съмнение за засада, но системата за видеоповторения отсъди, че всичко е редовно и голът бе зачетен.

След гола постепенно отборът на Солскяер натисна и Барса трудо минаваше центъра. До чисти голови положения обаче домакините така и не успяха да се доберат. Към края се умориха и каталунците отново поеха контрола на мача в свои ръце. Суарес можеше да удвои след отличен извеждащ пас на Семедо, но стреля в аут.

В другия мач Аякс и Ювентус завършиха 1:1 и оставиха интрига за реванша в Торино. Колосът от Амстердам натискаше през целия мач и владееше положението, но в няколко ситуации изпусна гостите да направят добри положения. Аякс изпусна да открие заслужено и бе наказан. Резултатът откри Кристиано Роналдо с глава в края на първото полувреме, а само 30 секунди след почивката Нерес изравни след поредната супер акция на холандците. Юве можеше да вкара и втори гол в 84-та минута, когато Дъглас Коста проби великолепно отляво, стреля по земя покрай вратаря Онана, но топката срещна далечната греда.

Аякс пък имаше 3-4 уникални шанса, но по чудо торинци се спасиха от поражение и са лек фаворит за топ 4.