Райо Валекано се измъкна в края срещу Бетис

Отборите на Бетис и Райо Валекано завършиха наравно 2:2 на „Бенито Виямарин” в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Головете за домакините отбелязаха Антонио Амая (’27) и Хуан Верду (’82), а за гостите на два пъти се разписа Буено (’51, ’90+1).

След спечелената точка Бетис остава на последната позиция в класирането с 10 точки, а Райо Валекано е на 17-о място със спечелени три повече.

Резултатът в двубоя бе открит от домакините в 27-ата минута след изпълнение на корнер. Ноно центрира към защинтика Антонио Амая, който с глава прониза вратаря Давид Кобено.

Резултатът се запази до края на първата част, а в самото начало на второто полувреме Райо Валекано стигна до изравняване. Антонио Буено стреля от близко разстояние и не остави шансове на стража на домакините.

Осем минути преди края на мача Бетис отново поведе в резултата – този път с гол на Хуан Верду с удар извън наказателното поле.

В самото начало на продължението обаче Райо Валекано стигна до точката, като отново Алберто Буено бе в прегръдките са съобторниците си, след като успя да реализира второто си попадение в мача.