Рангелов се разписа за Люцерн в четвърти пореден мач

снимка: fcl.ch

Димитър Рангелов отбеляза първото попадение за отбора на Люцерн, който победи с 2:0 Лозана и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Швейцария.

Българският национал се разписа в 61-ата минута, а Дарио Лецкано добави втори гол 10 минути по-късно.

Българският нападател вкара красиво попадение с глава след пробив и центриране на Сали Сар от дясно. Само три минути по-рано пак по същия начин Рангелов можеше да се разпише, но топката рикошира и излезе в корнер.

За бившият капитан на Славия това е 6-и гол в турнира за Купата на страната, като той се разписва за Люцерн в четвърти пореден мач.

В други срещи от четвъртфиналите на турнира Тюн елиминира Грасхопърс след 0:0 и изпълнение на дузпи, а Цюрих надви с 1:0 като гост Санкт Гален.

Мачът между Льо Монт и Базел на Иван Иванов беше отложен заради замръзнал терен в малкото алпийско градче.