Рангелов изгонен в кошмарна нощ за Люцерн в Лига Европа

снимка: fcenergie.de

Димитър Рангелов индиректно стана причина за отпадането на неговия Люцерн в плейофите на Лига Европа.

Българският нападател си изкара директен червен картон в края на първото полувреме на гостуването на Генк, след което белгийците спечелиха с 2:0 и с общ резултат 3:2 се класират в груповата фаза на турнира.

Именно Рангелов бе автор на един от головете при успеха с 2:1 миналата седмица, но днес той допринесе за кошмарната вечер на отбора му, която го изхвърли от втората по сила европейска надпревара.

В 37-ата минута българинът извърши грубо нарушение срещу Налдо и бе наказан сурово от английския арбитър Майк Дийн. Полувремето завърши 0:0, но след почивката по безмилостен начин Люцерн се сбогува с мечтата си да играе в групите на Лига Европа.

Дани Фернандес бе точен за 1:0 в 56-ата минута, а в 88-ата Масика се разписа, за да прати Генк в делириум и да нанесе тежкото поражение на Рангелов и неговия отбор.