Рафа Надал прегази и Анди Мъри и ще играе на 1/2-финал

Световният №5 Рафаел Надал победи без проблем 2-рия поставен Анди Мъри на финалния тенис турнир в Лондон с 6:4 6:1 за около 90 минути игра и по този начин си гарантира място на 1/2-финалите.

Срещата от група "Илие Настасе" започна доста интригуващо. Британецът стартира мощно с пробив в сервиса на опонента, но веднага след това проблемите за него започнаха. Веднага след това той допусна обаче рибрейк, а до края на сета Мъри имаше проблем във всеки един от сервис-геймовете си. В четвъртия и шестия гейм на мача Рафа пропусна пет възможности за пробив, но в крайна сметка поведе лесно с 5:4, а в 10-я гейм стигна до 0:40 и този път измъкване за опонента му нямаше - 6:4.

4150466

Втората част бе далеч по-безпроблемна за носителя на 14 титли от Големия шлем. Максимално бързо той печелеше подаванията си и всеки път затрудняваше Мъри, като му позволи само веднъж да спечели гейм преди да го победи с 6:1. Най-добрият британски тенисист направи повече печеливши удари - 15 срещу 12, но реализира цели 29 непредизвикани грешки срещу само 12 от опонента си.

В първия кръг от надпреварата испанецът спечели с 6:3, 6:2 срещу Стан Вавринка, а Мъри победи Давид Ферер с 6:4, 6:4.