Радост и тъга за германците в Лига Европа

Сериозен успех и тежки поражения записаха трите германски представители в Лига Европа в първия елиминационен кръг – Лига Европа. Байер (Леверкузен) единствен заслужи правото да играе на осминафинал, макар това да е утешителна награда за „аспирините“, които отпаднаха от груповата фаза на Шампионска лига и в момента се надяват да се доберат до класиране в топ 4 от Бундеслигата, за да са отново при най-силните.

Въпреки това Леверкузен срази с 3:1 лидера в португалското първенство Спортинг (Лисабон) и с общ резултат 4:1 продължава убедително напред в Лига Европа. В 30-ата минута Карим ел Араби откри в полза на домакините, но Марио осем минути по-късно възвърна надеждите на „лъвовете“ с изравнително попадение.

Отново Белараби в 65-ата се разписа за 2:1, а крайният резултат бе оформен в 87-ата от Хакан Джалханоглу.

Аугсбург очаквано отстъпи с 0:1 на гости на Ливърпул и напусна турнира след нулевото равенство на свой терен миналата седмица, но голямото разочарование за германците дойде от Гелзенкирхен.

Шалке бе стигнал до 0:0 в първия сблъсък с украинския гранд Шахтьор в Донецк, но на свой терен се провали с гръм и трясък и допусна поражение с 0:3, което по категоричен начин го изхвърли от Лига Европа.

Марлос в 27-ата, Ферейра в 63-ата и Коваленков в 74-ата минута станаха автори на попаденията за украинците.

В същото време испанските представители записаха два успеха – Атлетик (Билбао) елиминира Олимпик (Марсилия) след равенство 1:1 на свой терен и победа с 1:0 във Франция миналата седмица.

Валенсия пък отново разгроми Рапид (Виена), този път с 4:0, като продължава напред с общ резултат 10:0.