Пушката: Честата смяна на треньорите е причината за липсата на успехи

снимка: Булфото

Бившият волейболен национал Евгени Иванов - Пушката коментира в спортното шоу "Пред банята" по TV7, че всеки един от неговите съотборници, които завоюваха трето място на Световното първенство по волейбол през 2006 година, може да ръководи родната федерация. Иванов подчерта, че БФВ се управлява не само от един човек, а от цял екип.

 

"Въпросът е как този човек ще си сътрудничи с хората около него, каква посока на управление ще държат и въобще как работи целият механизъм. Президентът не е този, който движи цялата федерация", допълни бившият волейболист.

 

Евгени Иванов не се ангажира с позиция по отношение на конфликта Стойчев - Лазаров, но спомена, че ако хипотетично се смени президентът на федерацията, с него ще се смени и целият управляващ орган, а това ще промени и начина на управление на федерацията. "Така че това може да е крачка към някакви промени", заключи той.

 

Иванов похвали професионализма на играчите, които въпреки личните си убеждения относно сблъсъка между треньора и федерацията, са продължили да играят по най-добрия начин. "Професионализмът се изразява в това, че въпреки твоите убеждения и разбирания, ти излизаш и даваш 100% на игрището", бяха думите на Иванов.

 

Волейболната ни легенда изрази мнение, че една от основните причини за липсата на стабилни резултати се крие в честата смяна на треньорите на националния отбор.

 

"В цял свят един треньор изкарва целия олимпийски цикъл, но за съжаление при нас не е така", каза Евгени. Той допълни, че в основата на успехите стои и здравата психика. "Можеш да направиш физика за два шампионски отбора, обаче да имаш слаба психика. Психиката се гради с опит, рутина, с време и постижения", сподели централният блокировач.

 

Той коментира и шансовете на трикольорите в предстоящата олимпийска квалификация в София. Според него отборите на Пакистан и Египет не са от нашата черга, а трябва да ни притеснява единствено тимът на Франция. Той сравни стила на игра на Петлите с този на Германия, уточнявайки, че французите залагат в по-малка степен на силовия елемент, но компенсират с много извадени топки в защита.