ПСЖ сложи груб край на приказката Юнайтед на Солскяер

Богаташите от ПСЖ нокаутираха Манчестър Юнайтед с 2:0 насред „Олд Трафорд“ в първия им мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. парижани нанесоха първа загуба на "червените дяволи" под ръководството на Оле Гунар Солскяер - 10 победи и 1 реми преди това. Преснел Кимпембе (53) и Килиан Мбапе (60) вкараха головете за успеха на френския първенец, който вече мисли за следващата фаза, а в края Пол Погба бе изгонен от домакините.

Солскяер заложи на Маркъс Рашфорд, Джеси Лингард и Антони Марсиал в предни позиции, подпомагани от Пол Погба, Неманя Матич и Андер Ерера в средата на терена. Атаката на гостите пък водеше Килиан Мбапе в отсъствието на контузените Единсон Кавани и Неймар. Френският нападател бе подпомаган активно от Анхел ди Мария и Юлиан Дракслер.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния английски вратар Гордън Бенкс и трагично загиналия Емилиано Сала след инцидент със самолет.

„Червените дяволи“ стартираха агресивно и в 8-ата минута Буфон отрази удар на Маркъс Рашфорд, а след това неточни удари отправи Пол Погба. Постепенно парижани взеха инициативата и в 28-ата минута стигнаха до най-сериозното положение. Мбапе получи извеждащ пас зад защитата, но отблизо стреля покрай вратата, а от повторенията останаха съмнения, че е бил в засада.

Малко преди края на първата част гостите получиха фаул на добра позиция пред наказателното поле, но Дани Алвеш шутира над напречната греда. В добавеното време преди почивката Джеси Лингард получи контузия и бе заменен от Алексис Санчес, а в началото на второто полувреме и Хуан Мата се появи в игра на мястото на Антони Марсиал.

В 52-ата минута Де Хеа спаси удар с глава на Мбапе, но при последвалия корнер Ди Мария центрира и оставеният непокрит Преснел Кимпембе засече топката във вратата. Две минути след това гостите можеше да удвоят аванса си след удар на Дани Алвеш, но след рикошет в Пол Погба топката излезе в корнер.

Манчестър Юнайтед се опита да отвърне на удара и в 59-ата минута Андер Ерера шутира от границата на наказателното поле, но неточно покрай вратата, а при последвалата контраатака Ди Мария асистира на Килиан Мбапе, разписал се отблизо за 0:2.

В 63-ата минута Мбапе изскочи сам срещу Де Хеа, но испанският страж се отличи с ново блестящо спасяване, както и минути след това след мощен удар на сънародника си Хуан Бернат.

В края ПСЖ отстъпи инициативата, но домакините не успяха да стигнат до опасно положение пред вратата на Буфон. В 89-ата минута Пол Погба бе изгонен от игра за грубо нарушение, получавайки втори жълт и червен картон.

Реваншът на “Парк де Пренс” в Париж е на 6 март.