ПСЖ шамароса Валенсия в Испания, но загуби Ибра за реванша (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Пари Сен Жермен удари Валенсия с 2:1 насред "Местая" и не само оправда ролята на фаворит в сблъсъка между двата тима, но и до голяма степен си подпечата участие на четвъртфиналите в Шампионската лига още преди реванша в Париж.

Футболистите на Карло Анчелоти продължиха доброто си представяне от груповата фаза в надпреварата и затвърдиха впечатленията, че имат много солидна защита, макар че в края на двубоя все пак допуснаха попадение. То обаче бе едва четвърто в мрежата на Салваторе Сиригу в турнира.

Резултата откри Езекиел Лавеци в 10-та минута, а в 43-та Хавиер Пасторе покачи на 2:0. В самия край на двубоя Адил Рами върна един гол за испанския състав.

Въпреки успеха, ПСЖ загуби един от най-важните си футболисти за реванша, след като в последната минута на даденото от съдията продължение Златан Ибрахимович си изпусна нервите и получи глупав червен картон.

През целия мач Валенсия бе по-дейният тим, но футболистите на ПСЖ действаха изключително стабилно в отбрана. През по-голямата част от времето те предоставяха инициативата на съперника си, но когато вдигнеха оборотите пред Висенте Гуайта ставаше изключително горещо. Въпреки многобройните си атаки испанците не съумяха да намерят точния път към вратата на Сиригу и след грешките, които допуснаха в защита, логично загубиха срещата и меко казано компрометираха сериозно шансовете си за участие в следващата фаза.

Преди срещата и двата тима се намираха в добра форма, като ПСЖ заемаше първото място в Лига 1 и бе спечелил 12 от последните си 13 срещи във всички турнири. Валенсия пък също успя да се съвземе от лошия старт на сезона в Примера Дивисион и бе постигнал пет успеха в последните си щест двубоя.

И двамата наставници бяха избрали най-доброто, с което разполагат. Атаката на Валенсия се водеше от голмайстора и звезда на тима Роберто Солдадо, който до този момент имаше четири гола в пет срещи в Шампионската лига, а единствения липсващ бе контузения бранител Али Сисоко. Най-сериозният отсъстващ в състава на Карло Анчелоти бе Тиаго Силва, но и без него отбраната на парижани се справи блестящо.

Двубоят започна равностойно в началните си минути, но гостите бързо взеха инициативата и притиснаха своя съперник. В 9-та минута силен удар на Лукас Моура разтресе левия страничен стълб на вратата на Валенсия, а минута по-късно вече нямаше какво да спаси стража на испанците Висенте Гуайта.

Хавиер Пасторе и Езекиел Лавеци взаимодействаха перфектно, последният проби през отбраната на домакините, нахлу в наказателното поле и от няколко метра буквално разстреля Гуайта за 0:1.

Valencia vs PSG 0:1 Lavezziby UCL2410

След гола домакините опитаха да наложат своя стил на игра и да затегнат обръча пред Салваторе Сиригу. Реалните опасностите пред италианския страж на ПСЖ обаче бяха малко, докато контраатаките на парижани създаваха доста по-големи главоболия на отбраната на Валенсия.

В края на полувремето футболистите на Карло Анчелоти отново вдигнаха оборотите и това за втори път в срещата даде безпогрешен резултат. Лукас Моура се разходи по десния фланг и върна към Хавиер Пасторе на точката за изпълнение на дузпа, а за аржентинецът остана само да прати топката във врата на Валенсия за втори път, прокарвайки я между краката на Висенте Гуайта - 0:2 за ПСЖ.

На почивката Ернесто Валверде предприе крути мерки в опит да запази някакви шансове за своя отбор преди реванша и извади неубедителните през първата част Евер Банега и Жонас. На тяхно място на игралното поле се появиха Нелсон Валдес и Серхио Каналес, но опитите на домакините бързо да върнат един гол не сполучиха, въпреки мощния натиск.

В 60-та минута Солдадо не можа да се възползва от много добро извеждащо подаване на Тино Коста, а в ответната атака резултатът без малко не стана 3:0 в полза на ПСЖ, след като Гуайта отрази опасен изстрел на Златан Ибрахимович, а при добавката Лавеци не успя да намери вратата от непосредствена близост.

В 72-та минута влезлият като резерва Клемент Шантом прати топката във вратата на Валенсия за трети път, но попадението бе отменено заради доста дискусионна засада. Минута по-късно Валенсия можеше да намали, но Солдадо се стрoполи на земята при едно центриране в наказателното поле. "Местая" избухна с претенции за дузпа, но реферът остана безмълвен.

psOFFby Samuyamismo

Най-чистото положение за валенсианци в двубоя дойде 15 минути преди края на срещата, когато Тино Коста центрира отляво, Нелсон Валдес овладя на границата на вратарското поле, но от отлична позиция стреля в аут.

В последната минута на редовното време Адил Рами върна един гол след неразбирателство в защитата на ПСЖ и това вдъхна надежди на домакините, но за изравняване на резултата не остана време.