ПСЖ с много пропуски и нова минимална победа над АПОЕЛ

Отборът на ПСЖ спечели с минималното 1:0 домакинството си на АПОЕЛ (Никозия) в група F на Шампионската лига. Единственият гол в срещата отбеляза Единсон Кавани.

Французите могат да съжаляват за пропуснатите положения, но въпреки това със спечелените три точки те вече си осигуриха място в следващата фаза на турнира.

Треньорът на ПСЖ Лоран Блан заложи на Единсон Кавани и Езекиел Лавеци в предни позиции след отсъствието на Златан Ибрахимович, който продължава да бъде контузен.

Домакините направиха мечтан старт като в първата си по-сериозна опасност. Единсон Кавани вкара много красив гол след като пое топката и от воле я прати във вратата.

4122911

Вратарят Пардо закачи кълбото в последния момент, но не успя да опази вратата. Апоел имаше шанс да върне много бързо попадението, но ударът на Нуни Мораис мина много близо до вратата.

ПСЖ имаше изцяло инициативата, но не успяваше да отбележи. Апоел на моменти се защитаваше много дълбоко в своята половина и приемаше спокойно играта.

Кавани бе близо до втория си гол като този път гредата спаси гостите, а Лавеци се забави с добавката. В 28-та минута Пардо се намеси и спаси опасен удар на Лукас.

4122910

Второто полувреме в игра за АПОЕЛ се появи бившия футболист на ЦСКА Килиан Шеридън. В 49-та минута Единсон Кавани излезе сам срещу вратаря след добра контра, но стреля над вратата.

Малко по-късно Лукас нахлу опасно отдясно, но загуби баланс и не успя да стреля от близо. Кавани направи няколко удара, като всички бяха много силни и над вратата.

Аржентинецът Хавиер Пасторе също се отчете с голям пропуск. В крайна сметка тези много пропуски не се оказаха решаващи за крайния резултата и ПСЖ записа втора поредна минимална победа над АПОЕЛ (Никозия).