ПСЖ с изненадваща загуба

снимка: бта/АР

Непретенциозния тим на Бастия победи категорично шампиона на Франция Пари Сен Жермен с 4:2 като домакин в мач от 20-я кръг на Лига 1. Играчите на Лоран Блан си осигуриха конфортна преднина с 2:0 след голове на Лукас Моура в 10-тата и Адриен Рабио в 20-тата минута, но след това допуснаха четири безответни попадения . Будебиз от дузпа в 32-рата, Модесто в 45-тата и на два пъти Палмиери в 56-тата и 89-тата минута оформиха крайния резултат.

След тази загуба ПСЖ остава на третото място в Лига 1 с актив от 38 пункта, а Бастия събра 21 точки и се изкачи с цели шест места и сега се намира на 14-та позиция.

„Червено-сините” започнаха идеално мача и още в 10-тата минута Лукас Моура се възползва от добро подаване на Кабай и изведе гостите напред в резултата, а 10 минути по-късно Адриен Рабио удвои аванса на отбора си след грешка в защитата на домакините.

В 32-рата минута Грегори Ван Дер Вийл игра с ръка в наказателното и Бастия получи правото да изпълни дузпа и Будебуз не сбърка за 1:2. Последваха много грешки в защитата на шампионите, а домакините се възползваха по най-добрия начин, за да обърнат целия развой на мача до 3:2.

В последни минуте ПСЖ и  се хвърлиха да търсят изравнително попадение и при една контраатака в 89-тата минута домакините Палмиери се възползва от добър пас и сложи точка на спора с втория си гол за вечерта.