ПСЖ с измъчена победа над Рен (ВИДЕО)

В мач от 23-ия кръг на френската Лига 1 отборът на Пари Сен Жермен победи Рен с 1:0 след попадение на Езекиел Лавеци в 29-тата минута.

По този начин ПСЖ се изкачи на втората позиция с актив от 47 точки, но с мач повече от конкурентите си за титлата Олимпик (Лион) и Олимпик (Марсилия).

За Рен това бе шести пореден мач без победа и те остават 10-ти в следващите 24 часа със своя актив от 30 точки, но утре може да се смъкнат до 14-тата позиция.

Лоран Блан нареди своите играчи в схема 4-3-3 – Сиригу, Силва, Луис, Дин, Маркиньос, Кабай, Пасторе, Рабио, Ибрахимович, Кавани, Лавеци.

Треньорът на Рен Филип Монтание заложи на 4-1-4-1 – Костил, Арманд, Диане, Мексер, Морейра, Фернандес, Андре, Енрике, Пайо, Дукуре, Нтеп.

Началото на мача бе доста нервно и пълно с нарушения, но все пак ПСЖ взе своето в средата на първата част.

След лек натиск на парижани се стигна до гол в 29-тата минута, когато Хавиер Пасторе подаде към Езекиел Лавеци, който стреля в горния ляв ъгъл на пазената от Беноа Костил врата и откри резултата – 1:0.

4114791

До края на първата част не последва нищо интересно, единствено изстрел на Йоан Кабай в 46-тата минута, който бе избит в корнер от Костил.

Втората част отново започна с множество нарушения, като за 15 минути двата отбора се отчетоха с по един точен удар.

Първо Пол Нтеп стреля и Сиригу спаси, последва контраатака на домакините и Йоан Кабай също отправи точен изстрел, но и стражът на Рен показа класа и спаси.

Последните 15 минути преминаха под диктовката на гостите, но не успяха да стигнат до изравнително попадение и си тръгнаха победени от „Парк де Пренс”.