ПСЖ пропусна да спечели титлата още днес

Тимът на Пари Сен Жермен пропусна възможността да спечели титлата във Франция за втори пореден път три кръга преди края на шампионата в Лига 1.

Днес Лоран Блан и компания се нуждаеха от трите точки при гостуването на борещия се за оцеляване Сошо, за да са сигурни шампиони. Те обаче стигнаха само до 1:1 и отложиха празненствата в Париж.

Всичко тръгна по мед и масло за парижани и те излязоха напред в резултата с гол на Единсон Кавани в 24-а минута. Това бе гол номер 16 на уругваеца в Лига 1, но в крайна сметка той не се оказа достатъчен за крайния успех.

В 57-а минута Тиаго Силва си отбеляза автогол, а до края на двубоя гостите така и не успяха да вкарат второ попадение, което да им донесе победата.

Основният конкурент на ПСЖ - Монако, вчера победи с 4:1 тима на Аячо, а българският голмайстор Димитър Бербатов се отличи с два гола и асистенция за "монегаските". Така разликата между двата тима се стопи на 8 точки и в оставащите три кръга до края Монако има теоритичен шанс да се поздрави с титлата.

Сошо се намира на 18-а позиция с 34 точки, на 4 от спасителното 17-о място, което заема Евриан Тонон Гаяр.

В следващия кръг ПСЖ приема Рен и ще се опита да поправи грешката си от днес. Двубоят е на 7 май от 22 часа българско време. До края на кампанията парижани гостуват на Лил и домакинстват на Монпелие.