ПСЖ най-накрая оглави класирането (ВИДЕО)

След като през последните две седмици шампионът Пари Сен Жермен упорито „отказваше“ поне временно да оглави класирането във френската Лига 1, възпитаниците на Лоран Блан най-после го направиха с домакинска победа 3:1 над Тулуза в първи мач от съботната програма на 26-ия кръг.

ПСЖ събра 52 точки и ще нощува като лидер за първи път през сезона, макар още утре Олимпик (Лион) да изиграе домакинството си на Нант. Ако „лъвовете“ го спечелят, отново ще дръпнат с две точки на върха пред шампионите.

Тулуза е 17-ти с 28 точки и може да се свлече в зоната на изпадащите, ако Евиан Тонон Гаяр (26 пункта) победи Лориен по-късно тази вечер.

В отсъствието на трайно контузените Тиаго Мота и Йоан Кабай и достатъчно здравия само за резервната скамейка Марко Верати, Адриен Рабио блесна в 27-ата минута и се възползва от един от редките си шансове да започне сред титулярите в халфовата линия.

Златан Ибрахимович пропусна да се разпише срещу Тулуза днес, но все пак изигра основна роля в изработката на първия гол, предоставяйки асистенция за Рабио. 19-годишният юношески национал на Франция вкара и второто попадение в мача за ПСЖ, като бе точен в 47-ата минута.

Това бе петото му попадение от началото на сезона, с което той се превърна в първия футболист под 20-годишна възраст с толкова голове за ПСЖ от Бартоломеу Огбече, който имаше шест преди да навърши 20.

Бен Йедер в 51-ата върна интригата, но в 75-ата капитанът Тиаго Силва подпечата победата на домакините, които изиграха втори пореден силен мач пред собствена публика след равенството 1:1 с Челси по-рано тази седмица в първи осминафинален мач от Шампионска лига.