ПСЖ изригна и се реваншира за загубата

Френският шампион Пари Сен Жермен се реваншира за поражението с 0:2 от Евиан в сряда, като днес воденият от Лоран Блан отбор разби с 5:0 гостуващия Сошо в среща от 17-ия кръг на Лига 1.

Така парижани записаха 12-а победа от началото на кампанията и събраха актив от 40 точки, разполагайки с четири повече от втория Лил. Шампионът от 2011 година обаче все още не е изиграл своето гостуване на Бордо утре следобед.

Първата част на "Парк де Пренс" премина скромно, като шампионите съумяха да отбележат само един гол в мрежата на Сошо. Това се случи след само 14 минути игра, когато Тиаго Силва откри след асистенция на Златан Ибрахимович.

Шоуто в Париж настъпи през втората част, когато ПСЖ вкара цели четири попадения във вратата на своя противник.

Езекиел Лавеци удвои още в 47', а Единсон Кавани уби интригата с трети гол в 62'. Златан Ибрахимович пък записа втората си асистенция в двубоя.

До края на срещата остана време и за шведския голмайстор да се разпише. В 87' Ибрахимович направи 4:0, а минутки по-късно отново той оформи крайното 5:0 в полза на Пари Сен Жермен.