ПСВ и Аякс не се победиха в дербито, вратар изпадна в нокдаун (видео)

Отборите на ПСВ и Аякс завършиха наравно 2:2 в зрелищен двубой от 6-ия кръг на холандското първенство. Българинът Станислав Манолев игра цял мач за своя отбор.

Домакините от ПСВ на два пъти повеждаха в мача, но гостите от Амстердам успяха да се доберат до равенството. Двубоят ще се запомни с неприятния инцидент с вратаря на ПСВ Премислав Титон, който получи удар от съотборник и бе изнесен на носилка от терена през първата част, което наложи продължение от 15 минути на полувремето.

Иначе домакините стартираха перфектно двубоя като Тим Матавц откри резултата още във втората минута след подаване на Пиетерс. В четвъртата минута на продължението на полувремето Сигторсон изравни след грешка в центъра на отбрана на ПСВ.

В началото на второто полувреме Вийналдум отново изведе домакините напред след като бе точен от дузпа. Преди това съдията посочи бялата точка за нарушение срещу Мертенс. Футболистите на Аякс не се предадох, като Грегори ва де Вийл с перфектно подаване на мери Буликин, който изравни за крайното 2:2.

В класирането Аякс води с актив от 14 точки, колкото има и Фейеноорд. ПСВ се намира пето място с 11 точки.