ПСВ без Манолев стигна до драматичен успех с 3:2 над АЗ Алкмаар

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на ПСВ (Айндховен) спечели изключително драматичен мач срещу пряк конкурент за титлата - АЗ Алкмаар. „Филипсите" победиха с 3:2 след като изоставаха с 1:2 до 77-та минута. Българският национал Станислав Манолев отново остана резерва за своя тим и не се появи в игра.

Пълните трибуни на „Филипс Стейдиъм" станаха на крака още в 16-та минута, когато Джърмейн Ленс откри резултата след подаване на Вийналдум.

Противно на очакванията гостите успяха да заиграят по-добре след гола и веднага обърнаха резултата. Американецът Жози Алтидоре изравни в 24-та минута, само десет по-късно Бееренс изведе тима на АЗ напред в резултата.

Възпитаниците на Филип Коку не се предадоха и успяха да изравнят в 77-та минута, с втория гол на Ленс. Драмата бе пълна, когато в даденото от съдията продължение на мача Тим Матавц отбеляза победния гол.

Този резултат обаче може да се окаже много важен за друг отбор - този на Аякс. Амстердамци водят в класирането с 61 точки и мач по-малко от АЗ (58 точки) и ПСВ (57 точки). На четвърта позиция е тима на Твенте с 56 точки и мач по-малко. До края на сезона остават още четири кръга.