Първо голово шоу на Евро 2016! Роналдо с два гола, но Португалия ще трепери докрай (ВИДЕО + СНИМКИ)

снимка: uefa.com

Днес се изиграха последните срещи и от група "F", като в по-интересния двубой Унгария и Португалия не се победиха, завършвайки 3:3 на стадиона в Лион.

Особено вълнуващо бе второто полувреме, когато в рамките на 25' двата тима си вкараха общо четири гола.

В началото на срещата "маджарите" поведоха, а в края на частта Нани изравни. През втората част пък дойде времето на двамата капитани. Джужак на два пъти извеждаше своите напред в резултата, но при всеки негов гол, Роналдо отговаряше по същия начин.

Така в крайна сметка унгарците спечелиха групата с пет точки, а иберииците останаха трети с три точки и до последно ще чакат, за да разберат дали ще се класират като един от най-добрите трети отбора.

Исландия пък си спечели директно място във фазата на директните елиминации, след като с гол в 94' победиха Австрия с 2:1 и събраха актив от 4 пункта, който им отрежда втората позиция.

4158034

Изненадващо или не, първата опасност бе пред вратата на Португалия. Капитанът на Унгария Джуджак проби от ляво и центрира остро към малкото наказателно поле, но Пепе се бе върнал на време и изчисти в корнер.

Веднага след това и за иберииците се откри тази възможност, като Нани този път влезе на скорост в половината на "домакините", но и той не успя да центрира, като се стигна до корнер и пред Кирай.

4158037

Унгария намери момента, за да нанесе своя удар. След 19' игра се стигна до корнер пред Патрисио, като двама играчи на португалците опитаха да изчистят топката, но тя стигна само до дъгата на наказателното поле, където дебнеше Золтан Гера. Той укроти и с брилянтен удар с левия крак, прати топката по диагонала за 1:0.

В 29' минута видяхме нещо стойностно и от суперзвездата на Реал Мадрид. Кристиано получи възможност да обстрелва противниковата врата от пряксвободен удар от около 30 метра, но при плътния му шут, Кирай се намеси добре и изби в корнер коварната топка, която тупна точно пред него.

4158039

Трябваше да изминат 40', за да може Роналдо да проумее, че не може цял мач да седи на върха на атаката, а може да пробва и да асистира на свой сънародник. Нападателят пое по левия фланг и центрира към далечната греда, където бяха Нани и Пепе. Бранителят опита да насочи топката към вратата, но последва сигнал за засада и атаката на тима му бе спряна.

Ето, че веднага след това CR7 продължи с добрите си изяви и бе в центъра на вниманието в 41'. Той видя по прекрасен начин нахлуващия на скорост Нани и му подаде, като 17-ката не се поколеба и на секундата стреля, преодолявайки Кирай за 1:1.

С подновяването на играта се стигна до гол от съблекалнята във вратата на Патрисио. В 46' се стигна до пряксвободен удар за Унгария и Джуджак застана зад топката. Ударът на капитана се отклони в стената и изненада стража на Португалия - 2:1.

Само три минути по-късно Кристиано окраси срещата с четвърти гол, който той няма да забрави дълго. При центриране от левия фланг, защитата в червено изпусна суперзвездата, който с триков удар с пета матира стража на противника за 2:2. Това бе гол №7 за нападателя на Европейски първенства.

След само 10' игра през втората част, станахме свидетели на трети гол, а негов автор отново бе капитанът Джуджак. В интерес на истината, голът бе почти еднакъв с първото му попадение. Джуджак стреля от пряксвободен удар, топката срещна стената, но се върна на крака му. Последва втори удар на капитана, който рикошира в Нани и отново се оказа неспасяем за Патрисио.

Едва ли някой би се изнанадал от случилото се в 62'. Куарешма центрира от ляво в наказателното поле, където непокрит бе оставен Роналдо. Капитанът на символичните гости надскочи защитата на Унгария и с добре премерен удар с глава за трети път възстанови равенство, като вече е само на едно попадение от рекорда на Мишел Платини за най-много голове на Европейски първенства - 9.

4158045

Минута по-късно Салай можеше отново да изведе тима си напред след невероятен удар, който обаче срещна напречната греда.

Преди мача

Отборите на Унгария и Португалия ще се изправят един срещу друг в последна среща от своята група "F", като и двата тима имат възможността да спечелят първото място.

Към момента унгарците са лидери с четири точки, докато Кристиано и компания са трети след две равенства.