Първият гол на Хамес не стигна на Реал срещу Атлетико

Отборите на Реал Мадрид и Атлетико завършиха наравно 1:1 в първи двубой за Суперкупата на Испания на "Сантяго Бернабеу" в столицата.

Звездното попълнение на "кралския клуб" за лятото Хамес Родригес отбеляза първия си гол с бялата фланелка десет минути преди края, но малко след това Раул Гарсия възстанови равенството след изпълнение на корнер.

В самия край домакините имаха основателни претенции за дузпа, след като топката видимо срещна ръката на Марио Суарес.

Така шампионите постигнаха позитивен резултат преди реванша на своя "Висенте Калдерон", който ще се проведе след само три дни.

Минути за Реал Мадрид записа и аржентинският национал Анхел ди Мария, който се смята за почти сигурен напускащ до края на месеца. Ди Мария замени Лука Модрич и обра овациите на публиката в може би последния си мач на "Бернабеу".

Наставникът на домакините Карло Анчелоти остави Хамес Родригес на резервната скамейка на своя тим, но колумбиецът се появи в игра още на почивката, когато замени изпитващия физически проблеми Кристиано Роналдо. Карим Бензема отново оглави атаката на Реал Мадрид, докато Гарет Бейл и Кристиано действаха в близост до французина. Тони Кроос започна пред Шаби Алонсо и Лука Модрич в халфовата линия на „белите“, а Марсело, Пепе, Рамос и Карвахал стартираха в отбрана пред Икер Касияс.

Диего Симеоне остави новото попълнение Антоан Гризман на пейката, а Раул Гарсия помагаше на новата „деветка“ Марио Манджукич в офанзивен план. Габи, Марио Суарес, Саул и Коке пък наситиха средната линия на шампионите, докато Хуанфран, Годин, Миранда и Гийерме бяха наредени пред вратаря Мигел Анхел Моя.

Сблъсъкът на „Сантяго Бернабеу“ стартира на високо темпо, но въпреки това головите ситуации пред двамата вратари не бяха много.

4108586

В 11' Гарет Бейл изпробва мерника си, но уелсецът не успя да уцели очертанията. В 14' Атлетико отговори чрез Марио Манджукич, но Икер Касияс внимаваше. В 22' Бейл се опита да намери Роналдо, но Хуанфран се намеси навременно и отрази опасността.

Три минути преди края ново центриране на Бейл успя да намери Роналдо, но контактът на „седмицата“ с топката не се оказа успешен и кълбото излезе в аут.

4108590

На почивката Карло Анчелоти извърши една промяна в своя състав и извади от игра Кристиано Роналдо, който не се чувстваше физически готов да продължи в двубоя. Възможност да запише официален дебют на „Сантяго Бернабеу“ пък получи Хамес Родригес.

И през втората част интересните ситуации пред двамата вратари не бяха много, като и двата тима не допускаха сериозни грешки в своя отбранителен вал.

В 56' Тони Кроос успя да си намери пространство за изстрел, но ударът на германеца бе блокиран от Жоао Миранда. Малко след това Марио Манджукич и Серхио Рамос си размениха „любезна“ размяна на удари без топка, но в крайна сметка и двамата останаха на терена, получавайки единствено жълти картони.

4108592

Двадесет минути след почивката „Бернабеу“ изтръпна, защото Диего Годин отново се извиси във въздуха. Уругвайският бранител на Атлетико засече с глава центриране от корнер, но изпращайки топката в близост до гредата.

Скоро след това се стигна и до най-сериозния пропуск пред вратата на Атлетико, дело на новото попълнение Тони Кроос. Мигел Моя не се намеси убедително след удар от пряк-свободен удар на Гарет Бейл, което позволи на Кроос да осъществи добавка от изгодна позиция. Вместо обаче да изпрати топката в мрежата, германският национал стреля над напречната греда.

4108587

Постепенно обаче се стигна до 81', когато новата звезда на „кралския клуб“ Хамес Родригес вдигна на крака „Сантяго Бернабеу“ с първия си гол за Реал Мадрид. Тони Кроос проектира отлична акция на „лос меренгес“ в половината на Атлетико, а Даниел Карвахал опита да намери Бензема в наказателното поле. Опитът на французина да отбележи бе блокиран, но при добавката Хамес Родригес отбеляза от близка дистанция за 1:0.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, защото три минути преди края на редовното време Атлетико възстанови равенството. И този път "рохибланкос" демонстрираха силата си при изпълнение на статични положения, възползвайки се и от лошо подреждане на "бялата" защита. Гостите изпълниха корнер пред вратата на Касияс, а Раул Гарсия бе оставен напълно непокрит на около метър от голлинията, възстановявайки равенството без почти никакви усилия - 1:1.

4108585

В самия край домакините имаха претенции и за неотсъдена дузпа в своя полза, след като топката срещна ръката на Марио Суарес. Съдийски сигнал за наказателен удар обаче не последва, макар и да имаше основания за това.