Първата победа на Клоп във Висшата лига отново се изплъзна (ВИДЕО)

Отборите на Ливърпул и Саутхямптън не се победиха в последния мач от 10-я кръг на английската Висша лига, като срещата на "Анфийлд" завърши 1:1. По този начин Юрген Клоп все още не може да запише първа победа с "червения" клуб сле три поредни равенства.

За момента мърсисайдци остават на 9-та позиция с 14 точки, а "светците" са с една позиция по-нагоре в таблицата, като единствено по-добрата им голова разлика им дава предимство.

Първата част на двубоя бе доста слаба и за двата тима, като в атаките им липсваше креативност, което спести интересните моменти на феновете.

През втората част Кристиан Бентеке, който до сега лекуваше контузия, се появи на мястото на Дивок Ориги и 15 минути преди края на срещата, бившият играч на Астън Вила откри резултата. Той получи добро центриране пред малкото наказателно поле и добре насочи топката, която се оказа неспасяема за Мартин Стекеленбург.

Познатите грешки на Ливърпул в защита обаче се върнаха и това помогна на играчите на Роналд Куман да изравнят резултата. Те постепенно наложиха своето темпо на игра и три минути преди края на срещата Садио Мане изравни. Бившият играч на Ред Бул (Залцбург) се възползва от грешка на Симон Миньоле и защитата пред него и с коляно изравни. В добавеното време на срещата обаче Мане си изпроси два ненужни жълти картона, което доведе до заслужен червен картон.