Първа сериозна изненада в Шампионска лига (ВИДЕО)

Четикратният шампион на Европа Аякс изненадващо отпадна още в третия предварителен кръг на Шампионска лига, след като претърпя поражение с 2:3 от Рапид Виена у дома и с общ резултат 4:5 се сбогува с най-престижния футболен турнир.

Двубоят на "Амстердам Арина" започна по-добре за гостите, които успяха да се оттеглят на почивката с аванс от два гола. Точни за Рапид бяха Роберт Берич и Луис Шауб в 12-ата и 39-ата минути.

Въпреки това Аякс не се предаде и стигна до изравняване. В 52-ата минута полският национал Аркадиуш Милик върна един гол, а след негова асистенция Неманя Гудеж изравни четвърт час преди края.

Това явно успокои Аякс и само 120 секунди по-късно Шауб вкара втория си гол с мач, с който оформи крайното 3:2 в полза на Рапид.

По този начин австрийският вицешампион си осигури мачове в Европа поне до декември, докато Аякс ще трябва да играе в плейофния кръг в Лига Европа, ако иска да продължи в групите на втория по сила турнир.

All Goals and Highlights HD | Ajax Amsterdam 2...by zidanekrisz

В друг мач от снощи норвежкият шампион Молде навакса три гола изоставане срещу Динамо Загреб за крайното 3:3, но въпреки това отпадна от Шампионската лига с общ резултат 4:4, уточнява БТА.

Molde 3-3 Dinamo Zagreb All Goals & Full...by enteritament