Пропускът на сезона беляза грешна стъпка на Сити (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Сити направи грешна стъпка при визитата си на Бърнли в двубой от 26-ия кръг на английската Висша лига. Лидерите в класирането завъртяха 1:1 с "виненочервените" на "Търф Муур", след като допуснаха късно изравняване. Данило поведе "гражданите" напред, но Гудмундсон върна паритета.

Най-важният момент в мача обаче се оказа непростимият пропуск на Рахим Стърлинг. Крилото на Сити не успя да отбележи на празна врата от около 2 метра, когато резултатът бе 1:0 за тима на Пеп Гуардиола.

Иначе още в 22-ата минута "гражданите" материализираха своето превъзходство. Данило получи топката от Бернардо Силва на около 20-25 метра от вратата на Ник Поуп и реши да пробва късмета си. Бразилецът отправи техничен удар и закона топката под гредата за 1:0.

Сити продължи да атакува през цялото първо полувреме, но не сполучи при опитите си да отбележи. Гостите пренесоха инициативата и през втората част. В 70-ата минута Рахим Стърлинг можеше да реши всякаква интрига в двубоя. Той получи прострелно подаване по земя от Кайл Уокър, но от 2 метра не успя да насочи топката в опразнената врата, което определено може да се категоризира като пропуска на сезона.

В 82-ата продължително нападение на Бърнли завърши с изравнително попадение. Мат Лоутън центрира отдясно, а Кайл Уокър изпусна Йохан Берг Гудмундсон в пеналта. Исландецът се добра до топката и я насочи към вратата на Едерсон, с което взриви трибуните на "Търф Муур".

Въпреки грешната стъпка Манчестър Сити запазва преднина от 16 точки на върха в подреждането. Тимът на Пеп Гуардиола има 69 пункта, а вторият Манчестър Юнайдед е с актив от 53 и мач по-малко. Бърнли е 7-и с 36 точки.